plbebghrcsdanlenfrdeelhuitlvltnoptroruskslessvuk

 

Usuwanie starych tatuaży laserem. 

 

 

  

Laser Q – SWITCH ND YAG , to jedno z najnowocześniejszych urządzeń do usuwania tatuaży.

 

 

Poniżej znajdziecie wszelkie możliwe informacje dotyczące samego urządzenia jak i opis samego procesu usuwania tatuażu.

 

 

 laser

 

Działanie lasera Q_Switch: Laser emituje dwie długości fali. Pierwsza to 1064 nm – pochłania wszystkie ciemne pigmenty, przede wszystkim kolor czarny, brązowy i granatowy. Ta długość fali jest słabo absorbowana przez hemoglobinę i melaninę, dzięki czemu bardzo dobrze nadaje się do zabiegów usuwania tatuaży u osób z ciemniejszą karnacją skóry i wiąże się z minimalną możliwością odbarwień. Ma także największą zdolność penetracji w głąb skóry, co sprawia, że często jest używana do usuwania pozostających po poprzednich zabiegach, głęboko położonych cząstek tatuażu.

 

 

 laser2

 

Druga długość fali to 532 nm. Pozwala skutecznie usuwać kolor czerwony, purpurowy i pomarańczowy. Pochłaniana jest przez hemoglobinę, co zwiększa ryzyko pozabiegowego uszkodzenia skóry. Laser nie usuwa koloru białego. Usuwanie tatuaży na skórze często wymaga kilku zabiegów, ponieważ pigment znajduje się w jej wielu warstwach. Stosunkowo proste jest usunięcie tatuażu profesjonalnego, wykonanego przez dobrego tatuatora, gdzie tusz znajduje się zawsze na tej samej głębokości. Problemy mogą pojawić się w przypadku tatuaży amatorskich, często dość głębokich i bliznowatych. Ilość zabiegów potrzebnych do usunięcia tatuażu zależy również od koloru, typu barwnika, gęstości pigmentu, koloru skóry oraz indywidualnej reakcji każdego organizmu na działanie lasera.

Podczas zabiegu tatuaż blednie i pojawiają się delikatne uszkodzenia naskórka oraz zaczerwienienie skóry. W przypadku zabiegu na tkance z bardzo głębokim i ciemnym tatuażem można usłyszeć dźwięki pękania, ponieważ melanina bardzo mocno absorbuje światło.

Warstwa pigmentu w płytkich warstwach skóry wchłania energię i sprawia, że naskórek pęka. U niektórych pacjentów mogą pojawić się krwawiące punkty. Po kilku godzinach skóra ciemnieje, a ranki się zasklepiają. W ciągu następnych dni znikają strupki. Kolejny zabieg jest możliwy po upływie sześciu tygodni. Zabieg usunięcia tatuażu jest bezpieczny i nie pozostawia blizn.

 

 

certyfikat